Eco Tuning Ciężarówek i maszyn budowlanych

Masz samochód ciężarowy lub dostawczy i nie wiesz, jak zaoszczędzić na paliwie? Przychodzimy z rozwiązaniem idealnym dla Ciebie! Nie wiesz, na czym polega chip tuning? Eco tuning opiera się na zmianie parametrów działania sterownika silnika. Dzięki zastosowaniu modyfikacji możemy poprawić parametry pracy jednostki napędowej, a jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa. Wszystkie modyfikacje sterownika wprowadzamy tak, aby były one w 100% bezpieczne. Pracujemy jedynie na oryginalnym i najnowszym oprogramowaniu.

Chip Tuning TIR – czy warto?

Chip tuning, czyli zwiększenie mocy silnika aut staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze w przypadku właścicieli firm transportowych. Tuning ciężarówek polegający na odpowiednim programowaniu sterownika silnika pozwala nie tylko uzyskać znacznie wyższą moc samej jednostki napędowej, ale również w ostatecznym rozrachunku przynieść spore oszczędności na paliwie. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy kwoty na dystrybutorze mogą przyprawić o zawrót głowy. Dzięki naszej usłudze eco chiptuningu możesz uzyskać spalanie tira na poziomie, który Ci się do tej pory nie śnił! Co ważne, taka modyfikacja sterownika silnika jest w pełni bezpieczna dla naszego pojazdu!

Według naszych obserwacji przyrost mocy samochodów ciężarowych po optymalizacji parametrów sterownika wzrasta o 10 do 15%. Widoczny jest również spadek zużycia paliwa, średnie spalanie obniża się ok. 2 litry na 100 kilometrów. Istnieje możliwość wykonania testu działania ciężarówki na przykład na okres dwóch tygodni – test działania ustalamy indywidualnie w zależności od potrzeb. Jak widać, skorzystanie z tuningu zmieniającego parametry pracy silnika w samochodzie ciężarowym zmniejsza zużycie paliwa na satysfakcjonującym poziomie! Modyfikacje mapy silnika w autach ciężarowych i dostawczych mogą przynieść spore oszczędności w skali roku.

Eco Tuning - chip tuning ciężarówek i maszyn

ZA POMOCĄ EDYCJI PROGRAMU MOŻNA ZMIENIAĆ WARTOŚCI TAKIE JAK NP:

  • ciśnienie doładowania turbiny
  • dawkę paliwa
  • kąt wtrysku
  • moment początku tłoczenia
  • czas wtrysku
  • oraz wiele innych (praktycznie wszystko czym steruje sterownik silnika)

Przykład: mając dwie ciężarówki DAF 105 o mocy 410KM i 460KM, ciężarówka o większej mocy ze zmodyfikowanym oprogramowaniem będzie bardziej ekonomiczna, ponieważ ma
większy moment obrotowy. Takie przykłady możemy znaleźć niemal u każdego producenta.

Chip tuning samochodów ciężarowych i dostawczych – jakie jeszcze przynosi korzyści?

Taki tuning aut to nie tylko większa moc, zwiększenie momentu obrotowego silnika i znaczne oszczędności na spalaniu. Podniesienie mocy silnika w samochodzie ciężarowym, zwane inaczej TIR tuningiem, pozwala również na zmniejszenie zużycia jednostki napędowej w przypadku przewożenia ciężkich ładunków, co znacząco wpływa na jej żywotność i pozwala na bezawaryjną pracę przez wiele lat. Wiadomo również, że większy moment obrotowy = większe bezpieczeństwo na drodze. Dysponując odpowiednim momentem obrotowym i mocą silnika możemy dynamicznie reagować na sytuacje na drodze oraz bezpiecznie wyprzedzać inne pojazdy.

Celem chip tuningu jest odpowiednia zmiana jednostki sterującej pracy silnika. Co ważne, podniesienie mocy silnika może być wykonane w przypadku floty samochodów ciężarowych, ale również samochodów dostawczych. W przypadku aut ciężarowych zwiększenie mocy silnika ciężarówki może przynieść roczne oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Tuning samochodów dostawczych to korzyści płynące z oszczędności na spalaniu rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Skorzystaj z oferty 24Adblue i umów się na chip tuning jeszcze dziś!

Twój wadliwy system Adblue naraża cię na koszty? Skorzystaj z usługi instalacji emulatorów Adblue.

+48 531 511 311